תולדות עיצוב המוצר בישראל - מאוסף הדס קרוק

תמונות 1-50 מתוך 61    הקודם | הבא

שמי הדס קרוק. אני בעלת תואר M.A  במחקר תרבות, מאוניברסיטת תל אביב ו- B.Sc.T.E בעיצוב תעשייתי, מהמכון הטכנולוגי חולון. עבודת התזה שלי עסקה בהתפתחות עיצוב המוצר בישראל. בעקבותיה אצרתי את התערוכה "יש שכר לעיצוב המוצר" בשנת 2006 , בגלריה PEKA  בטכניון.

התערוכה הציגה את סיפור עיצוב המוצר בישראל החל משנות ה- 50  ועד סוף שנות ה-70  וכללה  הצגת המוצרים שנוצרו בשנים אלו, החל ברהיטים, מוצרי צריכה, מוצרי חשמל, כלי אוכל, רכב הרום כרמל , גני שעשועים מפיברגלס, דוכני מפעל הפיס ועוד. המוצרים הללו יצרו את הסביבה החומרית, שמשפיעה במידה רבה על הסגנון שלנו עד היום. חלק מן המוצגים הם מעין איקונים של התקופה.

מאז אני ממשיכה לחקור באופן עצמאי את נושא התפתחות עיצוב המוצר בישראל, ועוסקת בחיפוש אחר מורשת עיצוב בישראל. התרבות החומרית בישראל וההיסטוריה שלה  אינה מוכרת לקהל הרחב, כפי שהגדיר זאת היסטוריון העיצוב מל באיירס, בהקדמה לספרו "אימפרוביזציה- עיצוב חדש בישראל", 2007:
"העיצוב הישראלי הוא הסוד השמור בעולם, אף שזכה בשנים האחרונות לחשיפה בין לאומית הן במסגרות רב-לאומיות והן בתערוכות המוקדשות למעצבים ישראליים בלבד העיצוב הישראלי עדיין כמעט שאינו מוכר בעולם. למרבה ההפתעה הוא כמעט שאינו מוכר גם בישראל". 

 מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות מאוסף הדס קרוק - הזכויות של היצרנים ובעלי התמונות