בקשת תמונות מקור

מדוע אנחנו מציעים תמונות מקור?

מדריך "אנשים ישראל" הוקם שלא למטרות רווח כלכלי, אלא כדי להעשיר את הידע על החברה הישראלית ולהפיצו לטובת הציבור רחב.

אנו מציעים את התמונות שבמאגר שלנו כדי לאפשר לכל החפצים בכך לנצל את התמונות שברשותנו, או כאלה שנצלם בעתיד, לצרכים לימודיים, מדעיים, חברתיים (שיפור האחווה והסובלנות) ואמנותיים-אסתטיים.

מיהם הצלמים?

רוב התמונות צולמו על ידי צוות הצלמים המקצועי של האתר. מקצת מהתמונות נתרמו לנו על ידי אנשים פרטיים ומשפחות ברחבי הארץ (בעיקר סטודנטים) וצלמים ברמה שונה של מקצועיות. נשמח לקבל תרומות נוספות של תמונות וקטעי וידאו. 

מה רואים בתמונות?

התמונות באתר אינן ברמה אחידה, הן משום שמקצתן נסרקו בעבר מתוך אלבומים פרטיים והן משום שמקצתן צולמו באופן חובבני. בתחילת הדרך נאלצנו להיות פחות בררניים והכנסנו לאתר גם תמונות באיכות לא גבוהה. התמונות הללו יוחלפו בהדרגה בתמונות מקצועיות יותר. לא כולן הוסרו מהאתר בשל התפישה שעדיף תמונה ברמה פחות טובה, הממחישה את הטקסט, מטקסט "עירום".

היום, לאחר שצמחנו והתפתחנו, הן מבחינת צוות הצילום והן מבחינת ציוד הצילום, המדיניות היא להכניס אך ורק תמונות באיכות טובה.

הגישה הצילומית שלנו היא קודם כל אתנוגרפית ורק אחר כך אמנותית. כלומר השיקול המרכזי הוא לצלם תמונה שיש בה מידע חברתי חשוב ו/או הממחישה מידע הקיים בטקסט. אבל כמובן, לבני אדם ולתרבותם יש גם ערך אסתטי-אמנותי.

כיצד בוחרים את התמונה הרצויה לכם?

1. נרשמים לאתר

2. מחפשים תמונה דרך תיבת החיפוש בעמוד זה או בחלקו העליון השמאלי של האתר

3. כשמוצאים את התמונה הרצויה, לוחצים על "הוסף לתמונות שלי" או "הזמן תמונה"

4. לוחצים על "התמונות שלי" כדי לראות את התמונות שבחרת.

5. מסמנים את התמונות הרצויות ולוחצים על "הזמן תמונות שנבחרו"

6. מוודאים את הפרטים ולוחצים "המשך"

מתן קרדיט

חלה חובה על מבקש התמונה לציין בכל מקום שבו התמונה תוצג את שם הצלם, שם האתר (אנשים ישראל – המדריך לחברה הישראלית), ושנת הצילום. אי ציון פרטים אלה יהיה בגדר הפרת זכויות יוצרים על פי חוק. להלן הפורמט:
משה כהן, אתר "אנשים ישראל – המדריך לחברה הישראלית", 2009.