דרוג הערך:
מידת עניין
רמת דיוק
מידע מלא
חדשנות
הוסף דירוג לספר 2 מדרגים

איתור קרובי משפחה שאבדו בשואה

עמוס סובל

נוצר ב-4/23/2012

הצורך באיתור קרובי משפחה שאבדו בשואה

בראשית ימיה של מדינת ישראל מקובל היה להסתייג מעיסוק בשואה. הדימוי העצמי של הגיבורים שניצחו במלחמת העצמאות לא התישב עם "המסכנות" של ניצולי השואה ועם הידיעה שיהודי אירופה הובלו כביכול "כצאן לטבח". רק אחרי משפט איכמן ב-1961 השתנתה מגמה זו והחברה הישראלית החלה להפנים את טרגדיית השואה ומשמעויותיה. ניצולי שואה רבים סירבו לדבר על חויותיהם והצעירים לא הרבו לשאול. המלחמה הקרה היתה בשיאה ולא היתה גישה לאתרי ההשמדה ואזורי מגורי היהודים שהושמדו במזרח אירופה. ניתוח מפורט של תופעה זו אפשר למצא בספרה המאלף של אניטה שפירא, "יהודים, ציונים ומה שבינהם" (עם עובד 2007) וכן בספריהם של חנה יבלונקה ותום שגב. עם חלוף השנים הלכו רוב ניצולי השואה ובני דורם שחיו בישראל לעולמם וחלקם לא השאירו זכרונות מסודרים. ילדי בתי הספר נוסעים היום לביקור במחנות בפולין וגם נדרשים להכין עץ משפחה ואז מסתבר שחסרים נתונים. אני בן הדור השני לשואה. הורי עלו לארץ לפני השואה והשאירו באירופה חלק ממשפחתם. שתי סבתותיי, שלשה מדודיי וכמה מבני דודיי אבדו בשואה. אבי וארבעת אחיו ואחיותיו הלכו לעולמם מבלי להשאיר נתונים שלמים על בני משפחתם שאבדו בשואה. כאשר יצאתי לגמלאות ונפטרתי מטרדות הפרנסה החלטתי לבקר בעירת הולדתו המיתולוגית של אבי בגליציה המזרחית, היום באוקראינה. כהכנה לכך אספתי באינטרנט חומר רב על העירה ועל בני המשפחה והכנתי עץ משפחה. כך התוודעתי לתחום המעניין והרגיש של איתור קרובי משפחה שאבדו בשואה.

תהליך מציאת העיר המשפחה ובני המשפחה

ניתן למצא נתונים על רוב הערים והעירות שבהם ישבו יהודים באירופה במספר אתרי אינטרנט בשפה האנגלית. לשם כך יש לזהות תחילה את שם העיר בשפת האתר. למשל: שם העיר לבוב מופיע כ: LVOV באנגלית, LWOW בפולנית, LVIV באוקראינית, LEMBERG בגרמנית, ולעמבערג, לימבעריק ו לעבוב בידיש. יש לחפש בגוגל את שם העיר ולרשום את כל הוריאציות של שמה. בעיה דומה קיימת בזיהוי שמות פרטיים המופעים בתיקי מרשם התושבים בגרסת היידיש של השם העברי ובאותיות לטיניות. למשל: סבי אריה מופיע בשם LEIB ודודי בצלאל מופיע בשם ZALEK . כאן יש להעזר בעיקר באינטואיציה בזמן החיפוש בבסיסי הנתונים.

נתונים על הקהילה שממנה באה משפחתך

האתר הגדול ביותר של הקהילות היהודיות באירופה הוא KEHILALINKS :יש באתר זה אתרי משנה על מעל מאה קהילות בארבע יבשות ובהם חמרים שנתרמו ע"י אנשי הקהילות. אני גיליתי באתר עיירת הולדתה של סבתי זכרונות של אחד הניצולים שמזכיר את סבתי ובני משפחתה ומתאר כיצד סבתי הסתירה והאכילה אותו כאשר נמלט מרודפיו. האיש גם מזכיר בני משפחה אחרים שהסתתרו ביערות אך לא שרדו כמוהו. מצאתי באתר עיר הולדתו של אבי את כתובת ביתה של סבתי, פרטים על אתרי ההריגה של יהודי העיר ועל חורבת בית הכנסת הגדול ששרדה.

מידע על האוכלוסייה היהודית לפני השואה

האתר הטוב ביותר לאיתור נתוני חיים (מרשם תושבים, גיניאולוגיה) של יהודי אירופה הוא JRI-POLAND גם  JEWISHGEN וגם אתר יד ושם  YAD-VASHEM  האתר jri-poland מכיל בסיס נתונים עם רשומות של לידה, נישואים ומוות של 4.5 מליון יהודים וכולל גם רישום של ההורים ועיר המוצא של ההורים. באתר כמה רשומות מ1840-1870 אבל רוב הרשומות, לפחות בחלק של אוסטרו-הונגריה מתחילות ב-1870. אין באתר רשומות פולניות לאחר 1910 היות והן חסוייות לפי החוק הפולני. העתקי רשומות מגליציה המזרחית שהיתה לפני 1918 בשליטת אוסטרו הונגריה, ב 1918-1939 בשליטת פולין ומ-1939 בידי אוקראינה, נמצאים בידי ממשלת פולין ופורסמו באתר. הכוונה לנתונים מפולין מכיון שזה הקטע שבדקתי. האתר נוקט בסטנדרטים דומים לגבי כל שאר הקהילות. ליד-ושם אתר דומה עם רשומות של 3 מליון קורבנות שואה. אין באתר נתונים על יהודים שניצלו וכאלו שנפטרו לפני השואה. חלק מהנתונים, שמקורם בדפי-עד, אינם שלמים. האתר פחות שימושי לשם יצירת עץ משפחה אבל הוא טוב מאוד לאיתור קורבנות שואה שאינם מופיעים באתרים אחרים, בעיקר אנשים שנולדו אחרי 1910.

איתור בני משפחתך לדורותיהם

אתר JRI-POLAND הנו חינמי אך דורש הרשמה. תמורת תרומה של 100$ לשנה תקבל ביצועים משופרים אבל הדבר אינו הכרחי. ניתן לבצע חיפוש ישיר באתר לפי המחוז, העיר ושם המשפחה. המערכת מאפשרת חיפוש לפי שמות מדויקים או לפי שמות מקורבים ע"פ אלגוריתם יעיל מאוד. בחיפוש כזה תקבל לפעמים לכל עיר רשימה ארוכה של רשומות הכוללות שם משפחה, מהות הרשומה (לידה, נישואים, מוות), שנה, גיל, שם האב, שם האם ועיר הולדתה. נדרש למיין ולסמן את הרשומות הרלבנטיות ע"פ שם האם והאב. תחילה יש לבצע חיפוש של בני הדור האחרון ולאחר שהתגלו שמות האב והאם יש לבצע חיפוש שני שלישי ואולי רביעי לפי שמות האב והאם שהתגלו בכל שלב. יש קושי גדול עם חלק מהרשומות שאינן מראות את שמות האב והאם. להבנתי מקורן של רשומות אלו הוא מאזורים שהיו בשליטת רוסיה עד 1917. ניתן להקל על התהליך ע"י ביצוע חיפוש אחד ע"פ שם המחוז ושם המשפחה והעתקת התוצאה לגיליון אקסל. המשך החיפוש יעשה בגיליון אקסל ובו ניתן גם לסמן את הרשומות הרלבנטיות. תוצאת החיפוש תהיה גיליון אקסל עם כל הרשומות הרלבנטיות. לגיליון זה יש להוסיף רשומות על כל בני המשפחה החיים בארץ ובחו"ל וכל בני המשפחה האחרים ע"פ ידע אישי.

בנית עץ משפחה

קימות בשוק תוכנות רבות ליצירת עץ משפחה. להלן סקירה קצרה של כמה מהן. הדרך הזולה ביותר לבנית עץ משפחה היא השימוש באקסל אך היא כרוכה גם בעבודה רבה. אקסל מתפקד בכל השפות כולל עברית ומצוי בידי רוב משתמשי המחשבים. קיים גם אקסל חינמי כחלק מחבילת OpenOffice .

תוכנה חינמית טובה לבנית עץ משפחה ניתן למצא באתר בית התפוצות  FAMILYECHO  תוכנה זו פועלת באנגלית בלבד ושומרת את כל הנתונים באינטרנט. התוכנה מאפשרת שמירת נתוני עץ המשפחה בפורמט אוניברסלי לעצי משפחה המכונה GEDCOM.

תוכנה טובה וחינמית לכאורה     MYHERITAGE    משוכללת מאוד ותואמת GEDCOM, פועלת ב37 שפות כולל עברית. הגרסה החינמית מוגבלת מאוד ובפעל יש לרכוש את גרסת פרימיום תמורת $6.25 לחודש.

אתר GENI מתימר ליצור עץ משפחה של כל העולם. בפעל זו תוכנה טובה השומרת את הנתונים באינטרנט, תואמת GEDCOM ופועלת גם בעברית. השימוש הבסיסי בחינם ושימוש מתקדם עולה 5$ ו 8$ לחדש.

DOROTREE הנה תוכנה לבנית עץ משפחה הפועלת ב5 שפות כולל עברית, תואמת GEDCOM ומאפשרת יצוא/יבוא לאקסל. מחיר התוכנה 212ש"ח. לא בדקתי מכיוון שאינה פועלת ב VISTA.

אני בחרתי ליצר את עץ המשפחה שלי באקסל עקב הנסיון הרב שיש לי בה והגמישות שהיא מאפשרת. בעץ המשפחה שלי 6 דורות. אבי סבי בשורה הראשונה, סבי וסבתי בשורה השניה, אבי אמי ודודי בשורה השלישית, אני אשתי אחי ובני דודי בשורה הרביעית, בני ואחיני בשורה החמישית ונכדי ונכדי אחי בשורה השישית. פרטי כל אדם: שם משפחה שם פרטי ושנות לידה ומוות מופיעים במשבצת אחת. משבצת רגילה מוקפת במסגרת של אקסל. משבצות של זוג נשוי מופיעות זו בצד זו עם מסגרת משותפת. בין השורות והעמודות יש שורות ועמודות ריקות לשם רווח. הקשרים המשפחתיים מסומנים ע"י קוים שניתן ליצר בין המשבצות של אקסל או ע"י קוים בתוך משבצות רווח.

יש קושי כללי בכל התוכנות להדפיס גליון כל כך גדול על דף אחד. קימים כמה פתרונות: א. להדפיס את הקובץ במשרד הדפסות על ניר גדול ב. להדפיס את הקובץ במדפסת רגילה על מספר דפים ולהדביק אותם. ג. לפצל את עץ המשפחה למספר רמות ולהדפיס כל רמה על דף רגיל.

המגבלות על פרסום מידע מתקופת השואה

מרשם התושבים הפולני ויתכן שגם אחרים, מגביל פרסום רשומות של פרטים אישיים של בני פחות ממאה שנה בטענה של הגנה על פרטיות. כך לא הצלחתי עד היום להשיג את שמות בני הזוג והילדים של שניים מדודי שנספו בשואה. פניתי לארכיון הפולני ב 'azbrojski@um.warszawa.pl' וקיבלתי תשובה מתחמקת. אין בידיהם את כל ספרי מרשם התושבים מהאזורים שסופחו לברה"מ ב1945 וגם הם אינם מורשים למסור מידע בן פחות ממאה שנה. ידוע שספרי מרשם התושבים של מחוזות פולין שסופחו לברה"מ נמצאים בארכיונים פולניים. בכדי להשיג מהם מידע יש להגיע באופן אישי לארכיון או לשלוח לשם חוקר בשכר שזה עיסוקו.

איתור קברים בבתי קברות יהודיים ששרדו

אתר http://www.jewishgen.org מחזיק בסיס נתוני קבורה יהודיים בן 1.7 מליון שמות של קברים ששרדו את השואה ושאינו מופיעים במרשם התושבים. לפעמים ניתן למצוא בו שמות של אנשים שאינם מופיעים במקום אחר. במקרה שלי מצאתי דרך אתר זה את מקום הקבורה של סבי וסבתי מצד אמי בבית הקברות של העיר LODZ בפולין. בית הקברות של LODZ שרד בשלמותו ומתוחזק עד היום ע"י הקהילה. בתי קברות יהודיים מלפני השואה שרדו במצב טוב במספר מקומות נוספים. אחד מהם נמצא בעיירה בולכוב במזרח גליציה שם צילמתי את התמונה הבאה. ישנם אנשים טובים המתחזקים בית קברות זה ובנו מסביבו חומה וגם מנסים ליצור רשימה של הקבורים בו.

ביביליוגרפיה

אתרי אינטרנט:
http://www.jewishgen.org
http://kehilalinks.jewishgen.org
http://www.jri-poland.org
http://db.yadvashem.org/names/search.html?language=iw
http://www.familyecho.com/?aff=bh#edit:START
http://www.myheritage.co.il
http://www.geni.com/home
http://www.dorotree.com/index.html
 


מילות מפתח

זיכרון-השואה | אוקראינה | גליציה | עץ-משפחה | איתור-קרובים | יד-וישם | הנצחה

הערות שוליים

  צפה בתגובות  תגובות על איתור קרובי משפחה שאבדו בשואה (35)

  Carlton

  ariel7n@gmail.com
  What's the interest rate on this account? https://www.drugonsale.com levitra Dipsy-doodly music telegraphs the “ain’t we puckish?” tone, though none of it is as delightful or elevated as it thinks it is. Especially when characters say things like “Let’s perambulate.”
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Brianna

  scottywmj@usa.net
  I do some voluntary work https://www.drugonsale.com cheap order drugs Today, 45 years later, Detroit may again appeal to the Tigers or one of Detroit's three other major professional sports teams: the NFL's Lions, NBA's Pistons and NHL's Red Wings. This time, it will be to renew pride in a city demoralized after filing the largest municipal bankruptcy in U.S. history.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Zachary

  colinhnn@aol.com
  An estate agents https://www.drugonsale.com cheap order drugs The service was not cheap. Bird said he spent about $700setting up Comcast's Xfinity home product at his beach house forcameras and sensors, as well as other features that allow him tocontrol the thermostat and lights when he is away.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Fifa55

  warner3f@yahoo.com
  We'll need to take up references https://www.drugonsale.com levitra “We were playing Boston one day and (Rivera) said, ‘You have too good a talent to do this. You’re better than that. Keep fighting.’ That year I went home, worked harder and look what happened from there.”
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Zoey

  maria1w@usa.net
  I'd like to send this to https://www.drugonsale.com cialis Ping, one of three deputy chairmen who take turns acting as chief executive, was responding to the paper's question on whether he could imagine buying one of Europe's big players in the sector, such as Nokia or Alcatel-Lucent.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Dorsey

  sammy3b@yahoo.com
  This is the job description https://www.drugonsale.com online pharmacy The rating upgrade is based on the authority's ability tosustain "a healthy financial profile characterized byconsistently strong debt service coverage and liquidity metricsthrough the implementation of rate increases," S&P said.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Fritz

  reggieaww@aol.com
  I read a lot https://www.drugonsale.com cheap order drugs "Perhaps the church appeared too weak, perhaps too distant from their needs, perhaps too poor to respond to their concerns, perhaps too cold, perhaps too caught up with itself, perhaps a prisoner of its own rigid formulas," he said. "Perhaps the world seems to have made the church a relic of the past, unfit for new questions. Perhaps the church could speak to people in their infancy but not to those come of age."
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Quincy

  terrence9i@usa.net
  Stolen credit card https://www.drugonsale.com online pharmacy They said an attempt by supervisory board chairman Bazoli to oust Cucchiani was backed by Bazoli's ally Giuseppe Guzzetti, the powerful boss of Fondazione Cariplo, a charitable foundation that is also Intesa's No.2 shareholder.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Benedict

  isrealw51@lycos.com
  A staff restaurant https://www.drugonsale.com online pharmacy Since then, the program has been replicated across the country, covering some 120 million schoolchildren. It's part of an effort to address concerns about malnutrition, which the government says nearly half of all Indian children suffer from.
  שבת י"ז בתמוז תשע"ח 30 ביוני 2018

  Carey

  brandonchx@usa.net
  I came here to study https://www.drugonsale.com kamagra The Spaniard moved to 9-under when he birdied the fourth from just inside five feet. Garcia sank a 9-foot birdie effort at six and followed with a short birdie putt at seven that moved him to minus-11.
  יום שישי ט"ז בתמוז תשע"ח 29 ביוני 2018

  Snoopy

  fletcher1v@yahoo.com
  What are the hours of work? https://www.drugonsale.com purchase medication online Netanyahu has laid out four demands: that Iran stop enriching uranium; that its stockpiles of enriched uranium be removed from the country; that a fortified underground enrichment facility be closed; and that Iran not make plutonium, another possible path toward nuclear weapons.
  יום ראשון כ"ז בסיון תשע"ח 10 ביוני 2018

  Darwin

  millard2h@lycos.com
  I love the theatre https://www.drugonsale.com levitra Many economists and investors were disappointed that PenaNieto did not seek a more comprehensive tax overhaul, and theysaid rising social security and pension costs would requirefurther tax reform in the coming years.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Damien

  corey8g@usa.net
  A company car https://www.drugonsale.com online pharmacy There’s a scene where Shanna McCullough plays an airline stewardess and one of the passengers is Whoopi Goldberg’s mother. Howie knew Whoopi very well and he made the introduction. Whoopi was a complete unknown at the time. She asked me to send her demo tape to my agent friend, Sy Sussman, to get her started. A week later, Mike Nichols signed her to her one-woman show on Broadway and the rest is history.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Ambrose

  duaneb80@aol.com
  What are the hours of work? https://www.drugonsale.com online pharmacy The California Public Employees' Retirement System, the largest U.S. pension fund better known as CalPERS, has invested $237.5 million in cash into KKR's first Asia fund, according to the CalPERS website, after committing $275 million to it in 2007. So far, CalPERS' net internal rate of return on the fund stands at 13.5 percent, CalPERS says.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Johnie

  lavern3u@lycos.com
  I'm doing a phd in chemistry https://www.drugonsale.com kamagra Seven years later - a period which has seen the major oil producer come under increasing international punitive measures - it has installed more than 19,000 such machines for processing uranium, which can have both civilian and military purposes.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Dominique

  antwan9x@yahoo.com
  good material thanks https://www.drugonsale.com cheap order drugs Lilly earlier this year asked U.S. and European regulatorsto approve two new diabetes treatments. One, a once-weeklyinjectable drug called dulaglutide that is a so-called GLP-1agonist, would compete with similar drugs sold by Novo Nordiskand Bristol-Myers Squibb. Another, called empaglifozin,is a member of an emerging new family of oral treatments calledSGLT2 inhibitors that remove excess blood sugar through theurine.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Jarrett

  leland7m@yahoo.com
  I'll put her on https://www.drugonsale.com levitra A 26-year-old quadriplegic, Blaszczuk needs assistance with bathing, eating and countless other activities, but the new gadget has allowed her to do things on her own that she didn't think would be possible again.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Gabriella

  gaylord4b@lycos.com
  Insufficient funds https://www.drugonsale.com cheap order drugs The grand jury also doubted the conclusion that Jaime Clutter was suffering from a postpartum mental illness, a conclusion reached by police after consulting with a California-based postpartum expert. She didn't review the mother's medical records and relied on facts from police reports, Henderson said.
  שבת כ"ו בסיון תשע"ח 9 ביוני 2018

  Kaitlyn

  winston6u@aol.com
  How do you do? https://www.drugonsale.com kamagra "We were exposed to two big explosions today in which dozens were killed or injured. The first was a truck bomb targeting a police station and the second was detonated inside the primary school," the mayor of Tel Afar, Abdul Al Abbas, told Reuters.
  יום שישי כ"ה בסיון תשע"ח 8 ביוני 2018

  Getjoy

  benjamin8y@usa.net
  Will I be paid weekly or monthly? https://www.drugonsale.com cialis The FCA said RBS's failings were particularly concerning because it already provides extensive guidance to firms on how to submit and check these reports, and has taken action against seven firms, including Barclays and Credit Suisse, for similar reporting errors.
  שבת י"ב בסיון תשע"ח 26 במאי 2018

  Judi

  support@genericpharmacydrug.com
  Noojk4 https://www.genericpharmacydrug.com
  שבת כ"ז באייר תשע"ח 12 במאי 2018

  mike11

  support@genericpharmacydrug.com
  xXjrFF https://www.genericpharmacydrug.com
  יום רביעי ג' באייר תשע"ח 18 באפריל 2018

  mike11

  support@genericpharmacydrug.com
  sBK1rZ https://www.genericpharmacydrug.com
  יום שני א' באייר תשע"ח 16 באפריל 2018

  Barneyxcq

  jimosa4xf2@hotmail.com
  5fwIYW http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
  שבת ב' באדר תשע"ח 17 בפברואר 2018

  לינוי בכר

  linoybahar111@gmail.com
  סבא שלי אריה שינינגר איבד את אישתו וכל ילדיו בשואה שהיו בפולין אשמח מאוד לעזרה בלמצוא נספים או אפילו חיים בעזרת ה'! תודה רבה מראש
  יום ראשון כ' בטבת תשע"ח 7 בינואר 2018

  מאיה פלטי

  imayatadir@gmail.com
  מחפשת את אחותו הקטנה של סבי, חנינא תדיר (ז"ל) שנפטר לפני 5 שנים לאחר שנים ארוכות של חיפוש ללא מוצא. האחות- חנצ'ה אופטר (אפטר) נולדה בהושץ' פולין ב1927/8 (שנת תרפ"ח) לדוד ורייזל אופטר. לדוד ורייזל היו עוד 7 ילדים: זאב אופטר- אביתר- נולד ב1904, עלה לארץ לתל-אביב ב1933- היה פעיל מפא"י- נפטר ב1985 ונטמן בבית העלמין בחולון יעקוב אופטר- נולד ב1907- נפטר בגיל 21 בגולה פנחס אופטר- נולד בשנת 1908- ברח או נעלם עם פרוץ מלחמת העולם השניה, יחד עם אישתו בריינדל (ברוריה)- עקבותיהם לא נודעו. גולדה יערי- נולדה ב1912- ב1933 עלתה לארץ לקיבוץ יגור- נפטרה בישראל,שלושה ילדים (שושנקה, דב ואריה) ולהם ילדים ונכדים. פסיה קלפץ' אופטר- נולדה ב1914- עלתה לארץ לחיפה ב1946 עם בעלה (אינשל) ו3 בנותיהן (דינה, ציפורה ושושנה). חנינא תדיר (סבא שלי)- נולד ב1919- עלה לארץ ב1939 לקיבוץ ה' בפתח תקוה- נישא ללאה והוליד 3 בנים (חיים, דוד, אלי)- חיי בקיבוץ גל-און עד יום מותו ב2011. דב אופטר- נולד ב1922- נפטר בקיבוץ יגור. חנצ'ה התייתמה מהוריה בגיל 5. 1934-1940 היתה חנצ'ה בבית יתומים בעיר דובנא בהנהלת מר הרצברג וסגל העוזרים פינחסוביץ' איטה וגלצקר. שמה המשוער בבית היתומים תחת השלטון הפולני היה ונדה ותחת השלטון הסובייטי- אננה. בעקבות חיפושים בעבר (שנות ה70) נמצאה גם בארה"ב הד"ר אננה רודאן שהיתה יחד עם חנצ'ה בבית היתומים בדובנא ועלתה ההשערה כי הסובייטים העבירו את חנצ'ה לבית יתומים בעיר סרנה. אנא עזרו לי לחפש ולמצוא אותה. מאיה: 052-3930681
  יום שישי י"ב באייר תשע"ו 20 במאי 2016

  ורד ברכה

  vered_bracha1@walla.com
  אני מחפשת קרובי משפחה של אבא שלי ז""ל שנולד בעירה גלביץ בפולין האן אתם יכולים לעזור לי? שמו היה בוריס בלדנגרין תודה
  יום חמישי כ"ז בניסן תשע"ו 5 במאי 2016

  חיה קרפ נעמן

  איתרתי את אחות אימי חיה הלה לבית ניישטין. במקור מגניוושוב ליד ורשה,הקשר נותק בפרוץ המלחמה,הן גרו שעה נסיעה זו מזו ולא ידעו אחת על השניה,החמצה נוראה. אימי נפטרה בלי לדעת שעוד שלוש אחיות שרדו מהמשפחה, אני מנסה לאתר עוד מידע על משפחת אימי ולא מצליחה.בפולין אימי נקראה דאבטשה ניישטין בת ישראל מאיר שניפטר בשנת תרפה ורעכל בת.נח ומרים רייזל פאפערבלאטל היתה נשואה ושני ילדים לא ידוע לי מה עלה בגורלם בארץ אימי נקראה דבורה. לא השגתי יותר מידע גם ביד ושם
  יום ראשון ט' בניסן תשע"ו 17 באפריל 2016

  Juli

  July2006@walla.com
  היי אני מחפשת את השורש של סבתא רבה שלי ליזה בטלמאן ולאבא שלה היו קוראים אהרון בטלמאן הם היו חיים ב אוקראינה וסבתא רבה שלי נהרגה בשואה רציתי לדעת עם נישארו עוד קרובי מישפחה מהצעד ההוא זה חשוב בישבילי
  יום שני כ"ג בטבת תשע"ו 4 בינואר 2016

  הלל גולן

  oditec@netvision.net.il
  אני מחפש את אח של אבי יוסף ברייטברט מעדויות של שכנים פולנים הוא שרד את השואה.
  יום שני ט"ז בטבת תשע"ו 28 בדצמבר 2015

  הררי רחל

  raquelhr@hotmail.com
  אני ךא יודעת איך לחפס כתבתי שם עיר שם משפחה ןלא קיבלתי כלום אני צריכה עזרה בבקשה מה שאתה אומר הוא מאוד ברור אבל לי קשה לחפס
  שבת ז' בטבת תשע"ו 19 בדצמבר 2015

  וולטר כץ

  vitenerg@hotmail.com
  אים יכולים לאתר את זאב מילגרם, האים היו לו ילדים ואולי סרדו?
  יום חמישי י"ד בכסלו תשע"ו 26 בנובמבר 2015

  וולטר כץ

  vitenerg@hotmail.com
  אני מחפש את זאב מילכרם שנרצח ע"י הנאצים אולי בנובה סליצה בזמן שצעד ברחוב.
  יום חמישי י"ד בכסלו תשע"ו 26 בנובמבר 2015

  לרנר

  achler@bell.net
  נא אם יש מי שיכול לעזור לי משפחת לרנר מעיר קראקא
  יום שישי י"א בטבת תשע"ה 2 בינואר 2015

  רבקה שובל

  rivkashoval@gmail.com
  הורי הגיעו לארץ עם פרוץ המלחמה. השאירו את כל משפחתם שם. בעיירה דיבבה באוקראינה נשארו כל בני משפחתה של אימי. היא היתה הלומת קרב ולא דיברה על משפחתה. אין לי פרטים רבים עליהם איך אמצא מישהו שיכול לעזור לי. תודה מראש רבקה
  יום שלישי ו' באייר תשע"ג 16 באפריל 2013

  הוספת תגובה
   

   

  * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של "אנשים ישראל" לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.